این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
صفحه اصلی > سخن دبير همايش
.: سخن دبير همايش

سخن دبير محترم همايش
بنام خدا

کشور ایران با برخورداری از سرمایه بزرگ انسانی و منابع خدادادی منحصر به فرد، گام­های استواری در راه توسعه علمی برداشته و از نظر نانو تکنولوژی در رتبه بندی جهانی قرار گرفته است. با این وجود متاسفانه تولیدات و صادرات کشور در رتبه بندی دنیا جایگاه مناسبی ندارد. بنابراین محصولات و دستاوردهای ارزنده محققین کشور در این زمینه باید به سمت تجاری سازی و بازار مصرف سوق داده شود تا با دو عنصر علم و تولید در کنار هم و با تبدیل علم به ثروت ملی، سبب پیشرفت و حل مشکلات و معضلات اقتصادی کشور گردد.

با توجه به پیشرفت­های سریع علم در سال­های اخیر، فناوری­های جدید به منابع به روز و کارآمد نیازمند می­باشند. بی ­شک یکی از بهترین این منابع کنفرانس­های معتبر دانشگاهی است که با برقراری ارتباط و ایجاد فضای تعامل و هم اندیشی علمی بین پژوهشگران، صنعت ­گران و کارآفرینان و ارائه دستاوردهای جدید علمی، پژوهشی و فناوری، امکان بهره­برداری از تلاش­های علمی محققین جهت رفع مشکلات صنعتی و اقتصادی کشور و پیشرفت علمی را میسر می­سازد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با برگزاری اولین همایش ملی نانو بیوتکنولوژی در تاریخ 19 و 20 ارديبهشت ماه 1397 سهم خود را با انتشار تازه­های علمی نانوبیوتکنولوژی به عنوان گرایش بین رشته ای که با پیشرفت­های زیادی در صنعت مرتبط می­باشد، ادا خواهد کرد. بنابراین از کلیه صاحبنظران، دانشمندان، پژوهشگران، فناوران، کارآفرینان و دانشجویان عزیز دعوت به عمل می­آید تا با ارسال مقالات تخصصی و پیشنهادهای ارزنده خود ما را در برگزاری هر چه بهتر این همایش یاری بفرمایند.

 

                                                     دبیر همایش

                                                                                                         دکتر محبوبه محمودی

**********************************************************************************************

سخن دبير محترم همايش
بنام خدا

دنیای امروز دنیای پیشرفت علوم و تکنولوژی است. شاخه نانوبیوتکنولوژی گرچه شاخه‌ای جدید از علوم پیشرفته امروزی می‌باشد، با این حال پیشرفت شایان توجهی را در سالیان اخیر پشت سر گذاشته است. در این زمان نسبتا کوتاه، بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا با استقبال از این عرصه علمی و تشویق شرکت‌های دانش بنیان قدم‌های اقتصادی قابل توجهی برداشته‌اند.

با توجه به جایگاه مناسب ایران در رتبه بندی جهانی از دیدگاه نانو و بیوتکنولوژی، انجام پروژه‌های محصول محور و اقتصادی در کشور همگام با پیشرفت‌های جهانی ضرورت دارد. این مهم بدون برگزاری همایش های علمی و تشکیل گروه‌های پژوهشی جهت همفکری و تجمیع آرا حاصل نخواهد شد. لذا دانشگاه آزاد اسلامی یزد با هدف گردهمایی نخبگان، اندیشمندان، صاحبنظران، کارآفرینان و فناوران این حوزه و برگزاری نشست‌ها و کارگاه های تخصصی جهت تعمیق اطلاعات موجود در زمینه نانوبیوتکنولوژی و هم اندیشی در این خصوص، اقدام به برگزاری نخستین همایش ملی نانو بیوتکنولوژی در تاریخ 19 و 20 اردیبهشت ماه 1397 در زمینه های پزشکی، کشاورزی، مهندسی پزشکی و صنایع نموده است.


                                                                                                                  دبیر علمي همایش                                                                                                                       دکتر سيدمرتضي سيفتي